پنج شنبه, 09 تیر 1401

پردیس توسعه صنایع بالادستی نفت

 

 


 

نرم افزار مديريت چاه پارس

PWM

 

 اين نرم افزار به منظور ارايه راه حل هاي مختلف در مواجهه با مشكلات توليدي چاهها (توليد آب و گاز ناخواسته، مشكل فرازآوري، توليد شن، رسوب معدني و رسوب آسفالتين)، اولويت بندي راه حل ها براي يافتن بهترين آنها و در نهايت با در نظر گرفتن محدوديت هاي اقتصادي، اولويت بندي چاههايي كه براي رفع مشكل توليديشان راه حل يكساني ارايه شده است؛ توسعه يافته است. در اين نرم افزار سعي شده است تا نظرات خبرگان بهره برداري لحاظ گردد.

قابليت استفاده  از این نرم افزار در كليه شركت هاي بهره برداري نفت و گاز وجود دارد. لازم به ذكر است با توجه به آنكه ماژول اولويت بندي به صورت عمومي توسعه يافته است مي توان در حوزه هاي ديگري  كه نيازمند اولويت بندي باشند مانند بحث هاي قراردادي با شركت هاي مختلف استفاده كرد. به طور كلي اين نرم افزار در سرعت بخشي به تصميم گيري و نايل شدن به نتايج مناسب كمك شاياني خواهد كرد.

با  توجه به انجام اولويت بندي راه حل هاي رفع مشكلات توليدي چاه ها و نيز اولويت بندي چاه ها، منابع مالي را مي توان به صورت بهينه تخصيص داد و به نتايج بهتري دست يافت.

اين نرم افزار در حال حاضر نمونه رقيبي ندارد و در شوراي عالي انفورماتيك كشور با شماره 205132 به ثبت رسيده است.

 

پیش‌بینی میزان تشکیل آسفالتین پارسPAPSim

مدل ساز حوضه‌های رسوبی پارس یک بعدی PBM-1D

شبيه‌ساز مخزن پارس PRS

شبيه سازي و پيش بيني رفتار فازي آسفالتين در شرايط مختلف توليد و تزريق تاثير بسيار زيادي در بحث كنترل تشكيل و رسوب آسفالتين خواهد داشت. کاربرد این نرم افزار از مرحله اکتشاف تا مرحله توسعه ميادين ادامه دارد و داراي کاربردهاي متعددي در بخش بالادستي صنعت نفت از جمله تعیین تاريخچۀ تدفين و بلوغ حرارتي، امکان‌سنجی مناطق مستعد نفتي و بررسي وضعيت بلوغ لايه‌ها مي‌باشد استفاده از نرم‌افزارهاي شبيه‌ساز مخزن  جهت پيش­بيني رفتار و عملكرد مخازن در شرايط مختلف عملياتي امكان‌پذير خواهد بود. از ویژگی های منحصر به فرد اين نرم‌افزار، مي‌توان به توانایی مدل­سازی مخازن مطابق با ویژگی مخازن ایران که عمدتاً شکاف‌دار می‌باشند اشاره كرد

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

تخمین­گر حجم مخزن PRVean

تحلیل‌گر داده‌های چاه آزمايي پارس   PWA

نرم افزار مديريت چاه پارسPWM

اساس کار در این نرم افزار تخمین پارامترهای پتروفیزیکی مخزنی (مثل تخلخل و اشباع آب) با استفاده از نگاره های ژئوفیزیکی به کمک شبکه عصبی مصنوعی است. این پارامترهای تخمینی سپس برای محاسبه حجم درجای هیدروکربن مخزن مورد استفاده قرار می گیرند. تعيين خصوصيات مخزن در تمامی مراحل مدلسازی از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. استفاده از داده‌هاي چاه‌آزمايي یکی از روشهای معمول تعیین ويژگي‌هاي مخزن مي‌باشد ارايه راه حل هاي مختلف در مواجهه با مشكلات توليدي چاهها  نظیرتوليد آب و گاز ناخواسته و اولويت بندي راه حل ها براي يافتن بهترين آنها از جمله کاربرد های این نرم افزار است.

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

ادامه مطلب       |       دانلود کاتالوگ

 

 

 

خبرنامه

خبرهای هفتگی ما را تنها با وارد كردن ايميل خود دريافت كنيد